K.Adı:   
Şifre:
Kayıt Ol! Şifremi Unuttum?
Sitenin Mobil Sürümünü Görüntülüyorsunuz. Sitenin Tam Sürümüne Burdan Geçebilirsiniz.
Site İçi Arama:
 
Shiitake Mantarı
Kategori: Mantar Çeşitleri / shiitake mantari
Yazar: Admin | 18-02-2015, 10:47 | Görüntülenme: 25 372
Shiitake Mantarı
Shiitake Mantarının Faydaları

3000 yıl öncesine kadar Asya’da yaşayanlar Shiitake Mantarının tıbbi özelliklerini biliyorlardı. Eski Çin’de bu mantar grip, soğuk algınlığı, kızamık, baş ağrıları, sindirimsel sorunlar, karaciğer rahatsızlıklarının tedavisinde kullanmışlardır. Yine kan dolaşımını hızlandırmak ve canlılığı artırmak amacıyla kullanılan Shiitake’yi hayat enerjisini artırıcı olarak görmüşlerdir.
 

Yorumlar (0) Devamı
Kestane Mantarı
Kategori: Mantar Çeşitleri / Kestane Mantarı
Yazar: Admin | 19-01-2013, 01:32 | Görüntülenme: 6 816
Kestane Mantarı:  Tüm dünyada onbinlerce çeşidi bulunan mantar, besin değeri yüksek bir gıdadır. Özellikle, protein ve demir açısından çok zengindir. Ayrıca, mantarda A, B, D, P ve K vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, fosfor ve bakır mineralleri de bulunur. Bizim amacımız en sağlıklı şekliye siz müşterimize kestane mantarını ulaştırmaktır. Sağlığınız İçin Yıldız Mantar Tercihiniz Olmalıdır.

Mantarın Faydaları:
İçerdiği protein değeri sayesinde ete iyi bir alternatiftir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnci arttırır. Göze ve vücuda kuvvet verir. Bedensel ve zihinsel gelişimi destekler. Öğrenme yeteneğini arttırır. Yorgunluğu giderir. Bol miktarda demir minerali içeren mantar, kansızlığa iyi gelir.

Yorumlar (0) Devamı
Kültür Mantarı Satışı ve Özellikleri
Kategori: Mantar Çeşitleri / Kültür Mantarı
Yazar: Admin | 19-01-2013, 00:57 | Görüntülenme: 10 432
Yıldız Mantar Paketleme ve Pazarlama
Kültür mantarcılığında şapkalı mantar (A.bisporus) en çok yetiştirilen mantar türüdür. Toprak üstünde bulunan beyaz renkli sap ve şapka yenen kısmını oluşturur. Toprak altında ise kökleri bulunur. Şapkanın alt kısmında birbirine az çok paralel ince yapılı lameller bulunmaktadır. Bu lamellerin arasında bulunan sporlar gözle görülmeyecek kadar küçüktür ve uygun ortamda çimlenerek misiller oluşturur. Sağlığınız için Yıldız mantar.
Yorumlar (0) Devamı
İstiridye Mantarı
Kategori: Mantar Çeşitleri / İstiridye Mantarı
Yazar: Admin | 18-01-2013, 14:50 | Görüntülenme: 4 445

İstiridye mantarı doğada yetişebilen ve yenilebilen mantar türlerinden bir tanesidir. Ve bunun kültür ortamında   yetiştirilebilen ender türlerinden bir tanesidir aynı zamanda. Doğada yenilebilir ve kültürel ortamda yetiştirilebilen ender türlerindendir. İstiridye mantarı kütlesinde %95 oranında su bulunur.

   Mantarın Faydaları: 
   İçerdiği protein değeri sayesinde ete iyi bir alternatiftir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnci arttırır. Göze ve vücuda kuvvet verir. Bedensel ve zihinsel gelişimi destekler. Öğrenme yeteneğini arttırır.Yorgunluğu giderir. Bol miktarda demir minerali içeren mantar, kansızlığa iyi gelir. 

Yorumlar (0) Devamı